blog

Blog, proces tworzenia strony internetowej.

Jak wygląda proces tworzenia
strony internetowej?

Na zrobienie dobrego wrażenia nie będziesz miał wiele czasu - przeciętny internauta poświęci Ci zaledwie kilka sekund – po tym czasie zadecyduje, czy zostaje z Tobą i Twoimi produktami na dłużej, czy pójdzie do konkurencji. Uchylimy rąbka tajemnicy i pokażemy Ci, jak wyczarować idealne www

Zapewne zauważyłeś, że sam chętniej i częściej surfujesz po stronach, które są funkcjonalne, intuicyjne, przejrzyste i najzwyczajniej w świecie, ładne. Kupujemy oczami, to prawda stara jak świat i nic nie wskazuje na to, żeby miała się zdezaktualizować. Ta sama zasada dotyczy firm prowadzących swoje wirtualne sklepy z produktami czy usługami. Im lepiej będzie wyglądała Twoja witryna, tym lepsze skojarzenia będziesz wywoływał u potencjalnego klienta. Tyle w teorii. W praktyce zaprojektowanie strony marzeń nie jest takie proste, o czym najlepiej wiedzą Ci, którzy na co dzień zajmują się ich tworzeniem.

Akcja – kreacja!​

Pierwszym krokiem w stronę świetnie zaprojektowanej strony będzie uzgodnienie projektu graficznego – najlepiej takiego, który będzie korespondował z Twoim brandingiem. To czas i miejsce na kreatywną część całego procesu. Na tym etapie powstaje swoista mapa Twojego www z podziałem na stronę główną oraz poszczególne podkategorie. Planowane są także rozwiązania, które ułatwią poruszanie się po stronie użytkownikom.

Kodowanie i programowanie

Potem dzieje się równie dużo, a specjaliści od www pracują nad tym, co będzie widział klient odwiedzając Twój internetowy biznes. Znawcy tematu wiedzą, że w tym momencie powstaje także specjalny kod pod wyszukiwarki, który musi być dopracowany w taki sposób, żeby Twoja strona była dobrze widoczna w sieci.

Treści na medal

Kolejnym punktem będzie content i zapełnienie strony treścią oraz zdjęciami. Wartościowe teksty powinny zawierać frazy oraz słowa kluczowe, które ułatwią użytkownikom dotarcie na Twoje www. Potem wystarczą jeszcze testy, które sprawdzą, czy witryna będzie intuicyjna w obsłudze oraz czytelna dla użytkowników i gotowe! Tak przygotowaną stronę internetową można publikować, licząc na to, że często będą na nią wpadać Twoi przyszli klienci.

Udostępnij

Share on facebook
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on twitter

Zobacz również:

Jesteś zainteresowany(-a) współpracą?
wypełnij formularz kontaktowy.

biuro

ul. Sienkiewicza 66/24
39-400 Tarnobrzeg
województwo Podkarpackie
NIP: 867 22 42 854
REGON: 366 513 517

obsługa klienta

e-mail: biuro@studiologin.pl
tel: +48 538 315 455
pn-pt: 8.00-16.00