blog

Studio Login, blog, logotyp

Odpowiednie logo
kluczem do sukcesu

Kiedy słyszymy jakieś słowo lub widzimy obraz, w naszej głowie natychmiast pojawiają się powiązane z nim konotacje. Niektóre z nich są uniwersalne i bywają zakorzenione w naszej kulturze, jeszcze inne wynikać mogą z osobistych doświadczeń, zawsze jednak wywierają na nas jakieś wrażenie i wzbudzają emocję. Właśnie ten mechanizm wykorzystano w branży marketingowej, tworząc logo.

Logo = ładny symbol i litery?

Reprezentujące markę połączenie grafiki i napisu służy przede wszystkim identyfikacji wizualnej firmy, musi niejako stanowić jej symbol. Oznacza to, że nie może być po prostu ładnie wyglądającym zbiorem kolorów i liter. Oczywiście, nie zaszkodzi, jeżeli logo będzie atrakcyjne wizualnie, podczas jego projektowania trzeba jednak pokusić się o coś więcej. Nasz znak powinien przekazywać odbiorcy jasny i czytelny komunikat. Często wskazuje się na podobieństwo logo firmy i tytułu utworu – oba nie mogą zdradzać zbyt wiele i muszą zachować zwięzłą formę, jednocześnie należy zadbać, aby intrygowały i ciekawiły, a przede wszystkim pozostawały w ścisłym związku z tym, czego dotyczą.

Wizerunek firmy

Wizerunek firmy to zespół opinii, skojarzeń i odczuć, które względem niej żywią użytkownicy. Czy logo wpływa na wizerunek? Nie bezpośrednio. Jeżeli będzie ciekawie zaprojektowane, może podnieść prestiż marki, nie zawsze jednak samo „ładne” wystarczy, aby wzbudzić w użytkownikach pozytywne odczucia. Logo służyć ma bardziej jako narzędzie do systematyzowania wizerunku oraz przywoływania w danym momencie powiązanych z firmą emocji.

Oryginalność

W przypadku logo, w cenie będzie również oryginalność. Kilka podobnych symboli firmowych funkcjonujących w obrębie jednej branży nie wpłynie pozytywnie na wizualną identyfikację naszego biznesu.

Budowanie marki

Markę buduje się na wielu poziomach. Odpowiednie logo jest tylko jednym z nich, bardzo często jednak tym, od którego tak naprawdę wszystko się zaczyna. Moment wykreowania firmowego symbolu to chwila symboliczna, w której pomysł na biznes staje się czymś namacalnym i realnym.

Udostępnij

Share on facebook
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on twitter

Zobacz również:

Jesteś zainteresowany(-a) współpracą?
wypełnij formularz kontaktowy.

biuro

ul. Sienkiewicza 66/24
39-400 Tarnobrzeg
województwo Podkarpackie
NIP: 867 22 42 854
REGON: 366 513 517

obsługa klienta

e-mail: biuro@studiologin.pl
tel: +48 538 315 455
pn-pt: 8.00-16.00